ورود کاربران
ساعت
پيوندهاآمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31094
 بازدید امروز : 61
 کل بازدید : 187773
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.66
صفحه اصلي > روابط عمومی > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دوره شبانه

رسولی از پایان نامه خود با عنوان توصیف کمی تغییرات ساختاری مخچه و بهبود تعادل ناشی از آموزش مهارت راه رفتن با تردمیل ضد جاذبه¬ دفاع کرد

یکی از موثرترین تمریناتی که جهت بهبود تعادل بیماران با ضایعات حرکتی ارایه شده  و مورد بررسی و استفاده قرار گرفته، تمرین راه رفتن است که طی آن مکانیسم­های موثر در حفظ تعادل بدن تمرین داده می­شوند و تعادل بیمار تا حد قابل قبولی بهبود می­یابد. از این رو همواره برای تسهیل این درمان راه­کارهایی ارایه شده که در کنار کاردرمانی سنتی می­توان به روش­های نوینی مانند استفاده از روبات­های توانبخشی مانند: روبات معروف LOKOMAT اشاره کرد. این ربات­ها با جبران سازی قسمتی از وزن بیمار و اعمال حرکت راه رفتن به صورت غیرفعال در بهترین حالت باعث ایجاد بهبودی­های محدود و غیرماندگار می­شود.

نتایج حاصل از این پژوهش می­تواند تاثیر استفاده از تردمیل ضدجاذبه را در بهبود تعادل بالینی نشان دهد چرا که نتایج تغییرات بالینی در گروه کنترل به صورت محدود و ناپایدار مشاهده گردید. بررسی­های پیشرفته­تر در Neuroimaging نشان می­دهد که هم زمان با این تغییرات بالینی، مخچه و نواحی کنترل حرکتی نیز تغییرات ریزساختاری متناسبی را تجربه کرده­اند. بنابراین چنانچه انتظار می­رفت این تغییرات علاوه بر ماندگاری بیشتر می­تواند بیمار را در چرخه­ای مثبت قرار داده تا بهبود روزافزونی را بدست آورد. از طرف مقابل در گروه کنترل مشاهدات ما تغییرات چشمگیری را نشان نمی­دهد بنابراین به لحاظ کلینیکی می­توان نتیجه گرفت استفاده از این روش گزینه­ی مناسبی برای ایجاد بهبود تعادل در بیماران CP بوده که همراه با تغییرات نوروپلاستیک مخچه به عنوان مرکز کنترل تعادل می­باشد بنابراین می­تواند در افزایش کیفیت زندگی این بیماران موثر بوده و یک معضل کلینیکی را حل کند.دکتر سیدمحمدمهدی میرباقری استاد راهنما و  دکتر امین شاهرخی استاد مشاور این پژوهش بودند. دکتر امیرهمایون جعفری و دکتر علی عامری داوری آن را برعهده داشتند.


٠٨:٤٩ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٧١١٧٧    /    تعداد نمایش : ٥٩٩خروج
Design by Mehran Shesh Baradaran (mehran@pialeh.com) مهران شش برادران