ورود کاربران
ساعت
پيوندهاآمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31730
 بازدید امروز : 104
 کل بازدید : 190199
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.31
صفحه اصلي > روابط عمومی > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دوره شبانه

بهناز براتی از پایانامه خود بعنوان ارزیابی عملکرد بیمارستان های تربت حیدریه براساس مدل پابن لاسو و مقایسه تطبیقی آن با استانداردهای کشوری

سلامت حق مطلق تمامیه ی اعضای جامعه است و بخش خدمات سلامت بعنوان یکی از مهمترین بخش های خدمات در هر کشوری محسوب میشود، بنابراین شاخص های آن بعنوان یکی از معیارهای اصلی سطح رشد و رفاه اجتماعی در نظر گرفته می شود. بخش بهداشت و درمان از نظر توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین توزیع امکانات رفاهی بسیار حائز اهمیت است. عدم اثربخشی و کارایی خدمات در این بخش نه تنها سطح سبک زندگی را کاهش می دهد بلکه مانع از پیشرفت و کارآمدی در سایر بخشهای اقتصادی می شود همچنین منجربه افزایش بی عدالتی های اجتماعی و نابرابری و در نهایت مشکلات سیاسی می شود.

از سوی دیگر، منابع بخش سلامت یکی از مسائل مورد توجه در کشورهای در حال توسعه می باشد زیرا بیش از 5 درصد تولید ناخالص داخلی و در حدود 5 تا 10 درصد از هزینه های دولت معمولاً به این بخش اختصاص داده می شود. در طول دهه ي اخير بخش سلامت بيشتر كشورها به طور اعم با افزايش قابل توجه هزينه هاي مراقبت بهداشتي درماني و به طور اخص با رشد هزينه هاي بيمارستاني روبرو بوده است. اين مسئله به خاطر اثر تركيبي عوامل مرتبط با تقاضا از قبيل تغييرات جمعيتي و اپيدميولوژيكي و عوامل مرتبط با عرضه كه شامل تكنولوژي پيشرفته و ناكافي بودن اطلاعات در دسترس براي مشتريان و مصرف كنندگان مراقبت هاي بهداشتي درماني ميباشد. در كنار اين عوامل، مطالعات و بررسي هاي انجام شده نشان ميدهد اين افزايش هزينه ميتواند حداقل تا حدودي به علت استفاده ي ناكارآمد از منابع باشد. هزينه هاي فزاينده بهداشتي درماني در عين حال که موضوع مهمي براي کارفرمايان و بيماران به خاطر پرداخت هزينه بيمه درمان و مراقبت هاست، چالش اصلي مالي دولت ها نيز است. و دلايل متعددي براي هزينه هاي فوق وجود دارد: افزايش تعداد سالمندان و نياز به مراقبت هاي ويژه مورد ارائه در بيمارستان ها، کاربر بودن اين صنعت خدماتي و نظام هاي پرداخت که علي رغم اصلاحات و اعمال مقررات کاملاً بهينه نشده اند.
٠٩:٥٥ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٧١١٣٦    /    تعداد نمایش : ٩٥٥خروج
Design by Mehran Shesh Baradaran (mehran@pialeh.com) مهران شش برادران